LA LIGA: Real se nije štedeo, ali ostao bez pobede nad Betisom, Levante slavio u goleadi (VIDEO)

U poslednjem kolu španske La Lige novi šampion Real Madrid nije uspeo da ostvari pobedu nad imenjakom iz Betisa na Santjago Bernabeu, pošto su odigrali nerešeno bez golova 0-0.

Mada je domaćin igrao u kompletnom sastavu, iako ga čeka finale Lige šampiona, gosti su odoleli.

Već u 9. minutu Toni Kros je uputio solidan šut kao golu, ali je lopta prošla nešto pored stative.

U 20. minutu je Vilijam Hose uzvratio, ali ni on nije bio dovoljno precizan.

Najbolju šansu na utakmici propustio je junak iz dvomeča Lige šampiona protiv Mančester Sitija Rodrigo, koji je promašio gol nakon odbijene lopte iz neposredne blizine.

U 58. minutu šut je oprobao i Karim Benzema, koji je natrčao na loptu na ivici šesnaesterca, ali je i ovaj pokušaj prostrujao pored stative.

Francuz nije zatresaom mrežu ni u 84. minutu kada je imao veliku šansu posle lopte koju mu je uputio Vinisijus Žinior.

Umalo je falilo da iskusni Hoakin kazni promašaje Kraljevskog kluba, ali je veoma loše završio kontru svog tima u 87. minutu, kada je ostalo da samo savlada Kurtou iz neposredne blizine, gde je ostao potpuno sam.

U nadoknadi vremena dobre prilike su imali i Danijel Sebaljos i Benzema, ali je rezultat ostao nepromenjen.

Real tako završava sezonu na prvom mestu sa 86 bodova, dok je Betis na 5. poziciji sa 65.

Levante je u utakmici punoj golova na gostovanju slavio protiv Rajo Valjekana sa 4-2.

Domaći su poveli golom Alvara Garsije u 19. minuu, ali je Gonzalo Malero poravnao rezultat sedam minuta kasnije.

Krajem prvog poluvremena usledio je pravi šok za Rajo, pošto su fudbaleri Levantea sa dva brza gola došli do prednosti od 3-1.

Rodžer Marti je pogodio u 44. minutu, a svoj drug gol Malero je upisao u zasutavnom vremenu.

Sa penala je u 61. minutu smanjio Serhio Gvardiola, a konačan rezultat postavio je Koke u 76. minutu.

Levante naredne sezone neće biti član elitnog društva, pošto je jasno da će sezonu završiti kao pretposlenji na tabeli.

Veliki povratak: Janakopulos iznenadio (VIDEO)

Predsednik košarkaškog kluba Panatinaikos Dimitris Janakopulos prisustvuje utakmici tog tima i Makabija u "OAKA" areni u okviru drugog meča plej-of...