VTB FINALE: CSKA ubedljiv protiv Zenita, Milutinov blistao (VIDEO)

Košarkaši CSKA iz Moskve veoma ubedljivo su startovali u finalu VTB lige pobedom u prvoj utakmici na svom parketu nad Zenitom iz Sankt Peterburga sa 83-59.

Već posle prve četvrtine, koju su dobili sa 20-8, tim Dimitrisa Itudisa je nagovestio kako će se kretati tok meča.

Dvocifrenu prednost Moskovljani su održavali tokom najvećeg dela meča, izuzev u retkim trenutcima drugog i trećeg perioda kada se tim Ćavija Paskvala spuštao na 9 poena manjka.

U poslednjoj deonici razlika je narasla i na preko 20 poena, kada je bilo jasno da nema povratka za gostujući sastav.

Veliki doprinos pobedi dao je i srpski reprezentativac Nikola Milutinov, koji je zabeležio dabl-dabl sa 18 poena i 10 skokova.

Pored njega, odličan je bio Kasper Ver, koji je bio i najefikasniji sa 25 postignutih poena, Aleksej Šved je upisao 11, a Jonas Jerebko, skorašnje pojačanje, 10 poena.

U poraženom timu najefikasniji je bio bivši košarkaš Crvene zvezde Džordan Lojd sa 13 poena, dok je Dmitri Kulagin imao 11.

Finalna serija se igra na tri ostvarene pobede, a sledeća utakmica biće za dva dana takođe u Moskvi.

Real Madrid šokirao Siti na Etihadu i obezbedio plasman u polufinale LŠ (VIDEO)

U revanš meču četvrtfinala Lige šampiona Real Madrid pobedio je Mančester siti psole penala. Posle 90 minuta bilo je...