PARTIZAN JE PRVI FINALISTA: Crno-beli lagano pobedili Budućnost

Košarkaši Partizana prvi su finalisti ABA lige. Oni su u majstorici savladali Budućnost rezultatom 101:77.

Kao što je Partizan dominirao u prvoj utakmici ove serije, tako je dominirao i u ovoj trećoj. Ovo je prvo Partizanovo finale u ABA ligi posle devet godina pauze.

Najbolji u Partizanu bio je Kevin Panter koji večeras ubacio 30, od toga je 21 poen upisao u prvom poluvremenu. Uz to, imao je tri asistencije i dva skoka. Posle prvih deset minuta rezultat je bio 26:21 za Partizan, ali u drugoj Partizan je zaigrao još bolje i povećao tu prednost.

Panteru se priključili Avramović, Ledej i kapiten Zagorac, pa je pred kraj druge četvrtine Partizan stigao do 22 poena razlike, a na poluvremenu je bilo 55:35.

Partizan je tokom celog drugog dela dominirao i održavao prednost od dvadesetak poena razlike i lakše nego što se očekivalo dobio majstoricu protiv ekipe Aleksandra Džikića.

Najbolji u Partizanu bio je Panter, a pratili su gai i Ledej sa 16, Zagorac sa 11 i Lesor sa 10 poena i pet skokova.

U Budućnosti, najbolji je bio Sili sa 17 i Peri sa 15 poena.

DVE RUNDE DO KRAJA: Ništa još nije gotovo, Partizan pred vratima plej-ina

Košarkaši Partizana propustili su veliku priliku da prošle večeri upišu 15 trijumf u Evroligi. Na svom terenu izgubili su od...