Zvezda slomila Cedevita Olimpiju i plasirala se u finale ABA lige!

Košarkaši Crvene zvezde plasirali su se u finale ABA lige, nakon što su u trećem meču polufinale serije savladali u Beogradu ekipu Cedevita Olimpije rezultatom 88:78.

U finalu kao što je već poznato, crveno-bele čeka večiti rival Partizan.

Domaći su bolje ušli u meč, Volters je postigao trojku na startu, Zvezda je igrala jaku odbranu ali uspeli su gosti da postignu poene preko Ferela. Zatim, je od istog igrača Holins fauliran na šutu za tri poena, pa je Zvezda povela sa 8:3.

U nastavku su pogađali i jedni i drugi, a MVP ABA lige Nikola Kalinić je pogodio trojku za vođstvo Zvezde od 20:10.

Tu se nije zaustavio postigao je nove poene Kalinić za crveno-bele, a Pulen je prekinuo seriju domaćih trojkom, a prva deonica završena je rezultatom 24:13 u korist domaćeg tima.

U drugoj četvrtini Zvezda je nastavila sa agresivnom odbranom, Edo Murić je pogoo šut za tri poena, ali Ognjen Dobrić je uzvratio istom merom na drugoj strani. Zvezda je u nastavku dominirala, a nove poene postigli su preko Davidovca i Mitrovića.

U nastavku je Cedevita napravila seriju 10:0, a trener domaćih Dejan Radonjić je bio primoran da traži tajm-aut.

Zvezda je nastavila da bude bezidejna u napadu, a gosti su postigli nove poene.

Gioran Dragić je pogodio trojku za nove poene i 15:0 seriju svoje ekipe. Volters zatim prekida seriju košem uz faul, ali promašuje slobodno bacanje.

U nastavku je Kalinić pogodio trojku sa velike udaljenosti, a Dragić je sa druge strane upisao nove poene.

Rezultat na kraju prvog poluvremena je bio 42:37, a Cedevita Olimpija se u potpunosti vratila u ovaj meč.

Na početku drugog poluvremena Kuzmić je pogodio za +7 domaćih, a u nastavku Ferel nije pogodio trojku, a Kalinić je sjajno zakucao u kontri.

Lazić je upisao poene uz faul, i crveno-beli su napravili seriju od 8:0. Ferel je prekinuo seriju Zvezde, a nove poene upisao je i Dragić. Zvezdini igrači su pogađali trojke u nastavku, a Murić je zaradio tehničku.

Vajt je u nastavku pogodio novu trojku za ogromnih +20 Zvezde.

Ferel je opet prekinuo seriju domaćih, gosti su napravili novu seriju od 7:0 i približili se Zvezdi.

Treća deonica je završena rezultatom 25:17 u korist domaćih.

Na početku poslednje deonice Omić je postigao poene i smanjio Zvezdinu razliku, međutim Vajt je pogodio novu trojku.

Nošeni atmosferom u dvorani Aleksandar Nikolić, igrači Zvezde su uspevali da održavaju prednost.

Pred sam finiš viđene su tenzije na terenu, posle drugog slobodnog bacanja Zeka Ougusta Edo Murić i NIkola Kalinić imali su verbalni obračun.

Igrači su stegli pesnice, ali je srećom ozbiljniji fizički sukob izbegnut, a Murić je isključen zbog nesportske lične greške.

Ivanović je do kraja meča postigao nove poene za Zvezdu, a crveno-beli su odneli pobedu u ovom meču rezultatom 88:78 i plasirali se u finale ABA lige.

Gocić pred Crvenu zvezdu: Respekt i priprema za Ligu šampiona!

Derbi meč poslednjeg kola ligaškog dela domaćeg vaterpolo šampionata igra se na bazenu SC "11. april" u subotu od...