LIGA NACIJA: Pobeda Srbije na startu

Srbija – Bugarska 3:1 (19:25, 25:19, 25:22, 25:20)

Odbojkaši Srbije, pobedili su Bugarsku u prvom meču Lige nacija u Otavi.

Nakon gubitka prvog seta, zaigrali su bolje i slavili. Susret su obeležile serije, gde se naša selekcija bolje snašla.

Bugari su startovali sa 5:0. Tek tada, Srbija je uspela da veže prve poene i smanji na 5:2. Potom su rivali našeg tima nastavili da održavaju maksimalnih +5.

Pri kraju seta, Srbi su imai seriju 4:0 ali nedovoljno. Bugarska ga je rutinski privela kraju.

Drugi je počeo u neizvesnijem ritmu. Naš tim je vodio 6:4, što su protivnici anulirali. Srbija je potom stekla vođstvo od 13:8.

Ubrzo je to bilo +7 za naš tim. Bugari su uspeli da smanje na -4. Preslikanim rezultatom, Srbija je izjednačila na 1:1.

Treći set su Orlovi bolje počeli, povevši sa 3:0. Potom je to Bugarska stigla na samo poen minusa. Uspeli su da serijom 4:0 preokrenu i povedu 17:15. Srbija je uspela da im se revanšira i ponovo povede.

Stekli su 21:19 u završnici. Potom su Orlovi iskoristili drugu set loptu i poveli sa 2:1.

U četvrtom setu, Srbija je imala 2:0 ali je Bugarska pretvorila to u 6:4. Potom je Srbija preokrenula, i odlepila se na 13:8.

Naši odbojkaši, imali su i 19:13. Bugarska je potom smanjila na 22:20 i unela neizvesnost.

Odbili su Srbi njihov nalet od pet uzastopnih poena.

Sa tri u nizu, rešeni su set i meč.

Naredni meč, Srbija igra 9. juna od 16:30 protiv Francuske.

Rivali našoj selekciji na turniru u Otavi biće i: domaćin Kanada, Argetntina, Nemačka, Italija, i Poljska.

Gocić pred Crvenu zvezdu: Respekt i priprema za Ligu šampiona!

Derbi meč poslednjeg kola ligaškog dela domaćeg vaterpolo šampionata igra se na bazenu SC "11. april" u subotu od...