KAKVA SENZACIJA: Medvedev ostao bez titule protiv 205. igrača sveta!

Holandski teniser Tim Van Rijthoven, tek 205. teniser sveta, osvojio je svoju prvu ATP titulu na domaćem terenu u Hertogenbošu.

On je u finalu senzacionalno savladao Danila Medvedeva, i to veoma ubedljivo sa 2-0, po setovima 6:4 i 6:1!

25-godišnji Holanđanin je prethodno napravio još nekoliko senzacija, savladavši Feliksa Ože-Alijasima, Tejlora Frica i Uga Gastona.

Poznato je da 2. igraču sveta travnata podloga nije omiljena, ali to ne umanjuje značaj ove pobede, posebno jer je do nje Van Rijthoven došao na dominantan način.

Ipak, sam plasman u finale ohrabruje kada je reč o partijama Rusa u sezoni na travi, međutim on neće moći da igra na Vimbldonu, koji predstavlja apsolutni vrhunac iste, kao ni obe finalistikinje ovog turnira u ženskoj konkurenciji, zbog zabrane nastupa Rusima i Belorusima usled ukrajinske krize.

Bandović nakon plasmana u finale Kupa: Zaslužili smo!

Fudbaleri Vojvodine savladali su ekipu Radničkog u Kragujevcu i plasirali se u finale Kupa Srbije. Trener Novosađana Božidar Bandović rekao...