Zvezda razbila FMP i došla na korak od triple krune!

U okviru prvog meča finalne serije Košarkaške lige Srbije, Crvena zvezda je savladala FMP rezultatom  110:71 (24:18, 29:11, 26:23, 31:19)

Zvezda je sjajno ušla u meč, napravili su seriju od 6:0, sa druge strane prvu trojku na meču pogodio Radonjić za FMP.

Crveno-beli su lako dolazili do poena u tranziciji pa su nakon prvih deset minuta vodili rezultatom 24:18.

U narednim trenucima bolju odbranu je zaigrao FMP, ali Zvezda je ipak uspela da napravi dvocifrenu razliku, serijom od 15:0. Do kraja druge deonice viđena je sjajna blokada Kalinića i trojka Ognjena Dobrića za 24 poena razlike.

FMP je dobro otvorio drugo poluvreme, Nerandžić je pogodio trojku i smanjio zaostatak.

Branko Lazić je postigao pet vezanih poena za maksimalnih +25 u korist svog tima, a novim poenima Ognjena Kuzmića Zvezda stiže do +27 uoči poslednih 10 minuta.

Na startu poslednje četvrtine nije se ništa mnogo promenilo, Zvezda je nastavila da dominira,a FMP je u kratkom vremenskom periodu imao dva nesportska faula koja su crveno-beli iskoristili.

Zvezda je i u nastavku nastavila sa sjajnom igrom, a utakmica je završena rezultatom 110:71.

Ognjen Kuzmić je sa 17 poena i sedam skokova bio najefikasniji u ekipi Crvene zvezde, Dobrić je upisao 14 poena, Ivanović 13, uz devet asistencija, a dvocifren učinak imali su i Lazić i Mitrović sa po 11 poena.

U FMP-u Tasić 19 poena i sedam skokova, Nerandžić 16, Radonjić 14 poena.

Druga utakmica finalne serije na programu je u nedelju u Železniku.

SERIJA A: Salernitana i matematički ispala, Frozinone pobegao iz zone ispadanja (VIDEO)

U prvom meču 34. kola Serije A, Frozinone je savladao Salernitanu 3:0. Ekipa sa juga Italije je ovim porazom i...