NEVEROVATNI ANDREJ BARNA: Srpska štafeta 8. na svetu, umalo izmakao državni rekord!

Srpska štafeta 4×100 slobodno, koju čine Velimir Stjepanović, Andrej Barna, Uroš Nikolić i Nikola Aćin, zauzela je osmo mesto na prvenstvu sveta koje se održava u Budimpešti.

Posle istorijskog plasmana u finale, 12 stotinki je falilo da naši plivači još jednom obore nacionalni rekord, koji su postavili na Olimpijskim igrama u Tokiju, kada su zauzeli 10. mesto.

Srpski tim je finalnu trku završio vremenom 3:13,83, a posebno se u drugoj izmeni istakao Andrej Barna, koji je svoj deo isplivao za neverovatnih 47,06 sekundi, što ga kvalifikuje za potencijalno odličan rezultat u pojedinačnoj konkurenciji.

Zlatnu medalju osvojila je postava Amerikanaca, srebro je otišlo u ruke Australijanaca, dok bronza ide u Italiju.

PRVI UTISCI: Selektor Stojković o izgradnji Nacionalnog stadiona

Selektor fudbalske reprezentacije Srbije Dragan Stojković rekao je danas da je presrećan što je san o izgradnji Nacionalnog stadiona...