SP: Srbija za početak pobedila SAD

U prvom kolu grupe D na Svetskom prvesntvu u Mađarskoj, Srbija je savladala reprezentaciju SAD-a 17:13.

Prvo poluvreme je bilo izjednačeno. Posle prve četvrtine je bilo efikasnih 5:5, dok je na poluvremenu Srbija imala 8:7.

U trećoj četvrtini Srbija je prvi put uspela značajnije da se odlepi i da ode na 3 gola plusa, ali se izabranici Dejana Udovičića nisu predavali i u poslednji perido su ušli sa golom minusa.

U poslednjih 8 minta, Srbija je ponovo uspela da se odlepi i da većim delom održava dva do tri gola plusa. U Poslednji minut se ušlo sa 16:13 za Srbiju i Dejan Savić je od svojih igrača tražio da taktički održavaju prednost i da se održava razlika. Do kraja meča postignut je još jedan gol za konačnih 17:13.

Najefikasniji je bio Mandić sa 4 gola, dok su 3 postigli Lukić i Rašović.

U narednom kolu Srbija se sastaje sa Australijom, koja je u prvom kolu pobedila Kazakstan 10:4. Meč je na programu u četvrtak u 18 časova.

MEČ SE IGRA U LOZNICI: Poznat termin finala Kupa Srbije

Fudbaleri Vojvodine i Crvene zvezde plasirali su se u finale Kupa Srbije. Vojvodina je u Kragujevcu savladala Radnički 1:0, dok...