Dve majstorije Živkovića za Zvezdin preokret u Sloveniji! (VIDEO)

U okviru priprema u Sloveniji fudbaleri Crvene zvezde savladali su ekipu Brava rezultatom 2:1.

Nakon prvih 45. minuta Bravo je vodio sa 1:0 golom Krmarića iz jedanesterca u 14. minutu susreta pošto je prethodno Rodića lopta pogodila u ruku.

Osim tog gola, slovenački tim nije ozbiljnije pripretio Zvezdinom golmanu Zoranu Popoviću. Crveno-beli su imali terensku inicijativu, stvorili su nekoliko izglednih prilika, dva puta preko Ohija, pa Sanoga, ali završnica je izostala, tačnije odlične intervencije imao je golman Orbanić.

Pred početak drugog poluvremena isključen je Dejan Stanković. Trener crveno-belih bio je nervozan i u prvom poluvremenu, a pred start drugog dela igre sudija ga je nakon kraće rasprave poslao na tribine.

Ušao je Kangva u nastavku igre na teren i odmah uputio dobar šut iz velike udaljenosti, ali je on završio malo iznad prečke.

U 63. minutu Zvezda je došla do izjednačenja, Rišairo Živković je bio strelac, fenomenalan udarac sa ivice kaznenog prostora. Golman Brava nije imao šanse.

U nastavku je Krstičić imao dobru šansu ali je lopta otišla preko gola. Nastavila je Zvezda da napada, ređale su se šanse i agresivnost se isplatila golom u trećem minutu nadoknade.

Ponovo je strelac bio Rišairo Živković. Odigrao je dupli pas sa Milanom Pavkovim i pogodio veoma precizno donji desni ugao gola slovenačke ekipe i postavio konačan rezultat utakmice.

ABA 2: Vojvodina ostala u igri za sam vrh

Košarkaši Vojvodine savladali su u ABA 2 balonu u Širokom Brijegu ekipu Šibenke 81:68. Bio je to meč ekipe koja...