LN: Srbija ispustila čak 7 meč lopti ali na kraju ubedljivo slavila!

U okviru Lige nacija, Srbija je u poslednjem meču drugog vikenda savaldala Australiju maksimalnim rezultatom – 25:17, 25:20, 25:22 i sada ima skor od četiri pobede i četiri poraza.

Nakon početnog odmeravanja snaga u prvom setu koji je naša selekcija rešila u svoju korist, drugom setu, sve do izjednačenja pri rezultatu 18:18 Australija je imala prednost. Ipak, finoš ovog dela meča pripao je napoj reprezentaciji koja je došla i do drugog seta.

Što se tiče trećeg seta, došla je Srbija do prve meč lopte na 24:16, ali je Australija nakon toga napravila seriju od šest poena, spasila isto toliko meč lopti pre nego što je Srbija konačno završila posao.

U našem timu najefikasniji je bio Aleksandar Atanasijević sa 15 osvojenih poena, Miran Kujundžić pratio je sa 13, a Pavle Perić i Srećko Lisinac dodali su po 11.

Jedini sa dvocifrenim učinkom sa druge strane mreže bio je Lorenco Poup koji je osvojio 13 poena.