NIJE TO ONAJ TIM: Šerif jedva ostao neporažen u Mostaru

Prošle sezone se smatralo velikim neuspehom za Crvenu zvezdu kada je poražena od moldavskog Šerifa u kvalifikacijama za Ligu šampiona, ali je onda usledilo i skidanje skalpa Dinamu iz Zagreba, a zatm i senzacionalna pobeda na Santjago Bernabeu protiv Reala i plasman u nokaut fazu Lige Evrope.

Ipak, očekivano je usledila rasprodaja šampionskog sastava, a na osnovu starta u ovogodišnjim kvalifikacijama za elitno evropsko takmičenje je teško očekivati nove podvige, pošto je moldavski tim odigrao bez golova – 0:0 protiv Zrinjskog u Mostaru.

Čak su fudbaleri najprijatnijeg iznenađenja u Evropi prethodne sezone u nekoliko navrata strahovali.

Nemanja Bilbija je mogao da zatrese mrežu u uvodnim minutima, posle povratnog pasa Josipa Ćorluke, ali je bio neprecizan, a još jednu priliku je propustio iz slobodnog udarca na početku drugog poluvremena.

Prvi ozbiljniji pokušaj gostiju viđen je tek u 82. minutu kada je snažan šut Sedrika Badaloa završio pored gola.

Revanš se igra 12. jula u Moldaviji.

UBEDLJIVO U MAJSTORICI: Crvena zvezda je šampion Srbije!

Odbojkaši Crvene zvezde slavili su u majstorici Superlige protiv Partizana 3:0 (25:23, 25:18, 25:18). Samo je prvi set bio neizvestan...