LN: Kinezi “otkinuli” set našim odbojkašima za kraj

Odbojkaši Srbije su, nakon što su izgubili šanse za plasman na završni turnir, u poslednjem kolu regularnog dela Lige nacija opravdali ulogu favorita protiv Kineza, ostvarivši pobedu od 3-1 u setovima.

Lako su naši odbojkaši dobili prvi set protiv reprezentacije zemlje koja je daleko prepoznatljivija po ženskoj odbojci, sa 25-17, nakon što su od samog početka stekli prednost.

Skoro preslikana situacija viđena je i u drugom setu, koji je završen identičnim rezultatom, ali je treći deo igre doneo neočekivan epilog.

Kinezi su većim delom ovog seta održavali minimalnu prednost i na kraju se izborili za dodatni set, koji je bio neizvestan i sa nekoliko preokreta, ali je je naša reprezentacija na kraju uspela da slavi u četiri seta.

Najefikasniji naš odbojkaš bio je korektor Božidar Vučićević sa 22 poena, Pavle Perić je postigao 15, a Miran Kujundžić 11.

Real nemilosrdan protiv Baskonije na startu plejofa, Marinković solidan (VIDEO)

Košarkaši madridskog Reala savladali su u svom Vizink centru Baskoniju sa 90-74, u prvoj utakmici četvrtfinala Evrolige. Aktuelni šampion...