Keln ubedljiv na startu sezone protiv Šalkea (VIDEO)

Fudbaleri Kelna došli su do prve pobede u novoj sezoni Bundeslige. Oni su na domaćem „Rajnenergi stadionu“ pobedili Šalke rezultatom 3:1 (0:0).

Šalke je postigao gol već u 10. minutu preko Rodriga Salasara. Ipak, VAR ga je poništio i potom je krenulo „nizbrdo“ za goste iz Gelzenkirhena. U 35. minutu na terenu su ostali sa igračem manje, jer je Dominik Dreksler dobio direktan crveni karton.

Ekipa Štefena Baumgarta iskoristila brojčanu prednost . Kilijan je doneo prednost domaćinu u 49. minutu posle asistencije Hektora. Već u 65. minutu bilo je 2:0, a gol je postigao Florijan Kajnc.

Uspeo je Šalke da prepolovi vođstvo domaćih preko Marijusa Biltera u 76. minutu, ali u 80. sve dileme oko pobednika otklanja austrijski internacoinalac Dejan Ljubičić.

Pomeraju se utakmice 33. kola Superlige!

Tokom uskršnjih praznika neće se igrati fudbal u Superligi. Umesto toga, 33. kolo elitnog domaćeg takmičenja počeće tri dana...