Mančester siti silovito krenuo u odbranu titule, nestvaran debi Halanda! (VIDEO)

Fudbaleri Mančester Sitija odbranu titule u Premijer ligi počeli su pobedom protiv Vest Hema u Londonu rezultatom 2:0.

Siti je zatresao mrežu domaćina iz Londona u 28. minutu preko Kevina de Brujnea, ali je on poništen zbog ofsajda.

Nije prošlo mnogo vremena, svega sedam minuta kada je Alfons Oreola skrivio penal, izveo ga je Erling Haland i pogodio levi donji ugao protivničkog gola za 0:1.

Vest Hem je taktički nekako igrao baš kako se tome i nadao Pep Gvardiola.

Malo toga konkretnog pred golom protivnika, da bi se ostvario bolji rezultat.

S druge strane, Siti je bio sigurniji, stvarao je šanse a jednu od njih je pretvorio u gol u 65. minutu.

De Brujne je poslao sjajnu loptu u prostor, bio je to poklon za Halanda koji je bio brži od golmana Vest Hema i poslao loptu u mrežu za konačnih 0:2.

U narednom kolu Siti dočekuje dočekuje Bornmut, dok Vest Hem dan kasnije gostuje Notingem Forestu.