NE MOGU BEZ KOSTIĆA: Real osvojio Superkup Evrope pobedom nad Ajntrahtom (VIDEO)

Aktuelni osvajač Lige šampiona Real Madrid trijumfovao je u UEFA Superkupu, pobedom od 2-0 nad osvajačem Lige Evrope Ajntrahtom iz Frankfurta na Olimpijskom stadionu u Helsinkiju.

Na ovoj utakmici za nemački tim nije nastupao srpski reprezentativac i MVP Lige Evrope Filip Kostić, koji je pred potpisom za Juventus.

Imao je šampion Evrope od početka utakmice dosta dobrih šansi, uključujući i promašeni zicer Vinisijusa Žuniora. Prethodno veliku šansu na drugoj strani nije realizovao ni Dajči Kamada.

Kraljevski klub je ipak imao prednost na poluvremenu, zahvaljujući pogotku Davida Alabe u 37. minutu. On je usled kornera bio na pravom mestu, pa mu je nakon gužve Kazemiro rutinski namestio loptu glavom.

Prednost je u 65. minutu duplirao Karim Benzema, čiji udarac nije bio naročito opasan, ali se ipak golman nemačkog kluba nije snašao.

NEĆE SKORO NA TEREN: Sad i Englezi optužuju Tonalija!

Sandro Tonali je dobio kaznu od strane italijanskih vlasti od 10 meseci zbog skandala sa onlajn klađenjem. Kazna je trebala...