Srbija dobila protivnika u finalu Superkupa

Košarkaška reprezentacija Srbije dobila je rivala u finalu Superkupa, turniru koji se igra u Hamburgu.

Protivnik ekipi Svetislava Pešića biće ekipa Nemačke koja je savladala Češku 101:90.

Domaćini su vodili tokom čitavog meča, a dvocifrenu prednost su napravili u drugoj četvrtini i održavali je do kraja utakmice.

Najefikasniji kod pobednika bio je Franc Vagner sa 26 poena (9/16 iz igre, 5/5 penali) i 4 skoka. Pratio ga je Denis Šreder sa 16 poena, 5 skokova i 6 asistencija, a po 13 su dodali Maodo Lo i Johanes Timan, a Johanes Fojtman dodao je 10 poena.

Kod Čeha je Vojteh Hruban bio najbolji sa 21 poenom, a zvezde tima Tomaš Satoranski i Jan Veseli imali su ograničenu minutažu. Velika briga za Čehe je što Satoranski je doživeo povredu o čijoj težini će više biti reči narednih dana.

MILOJEVIĆ NAKON OBEZBEĐENE TITULE: Ponosan sam na ovaj klub, idemo dalje

Fudbaleri Crvene zvezde zvanično su odbranili titulu nakon pobede nad TSC-om na Marakani. Nakon pobede i nove titule sa...