VAGNER MEMORIJAL: Srbiji drama protiv Irana

Srbija – Iran 3:2 (25:21, 20:25, 25:20, 24:26, 15:10)

Odbojkaši Srbije, ostvarili su prvu pobedu na memorijalu Hubert Vagner u Poljskoj. Slavili su posle pet setova protiv selekcije Irana. Ekipe su se smenjivale u vođstvu a srpski tim bolje snašao u odsudnim momentima.

Na početku susreta, Iranci su održavali minimalnu prednost. Naš tim je kasnije uspeo da stigne do 13:11.

Od tada su Orlovi nastavili da održavaju stečeno vođstvo. Materijalizovali su ga i poveli sa 1:0 u setovima.

U drugom je takođe rival imao prednost od dva poena na početku. Kasnije su se tokom seta odlepili na +5.

To su i zadržali za izjednačenje.

Srbija je počela da popušta, pa je Iran stekao 9:6 u trećem setu. Sa 4:1, izabranici Igora Kolakovića su izjednačili na 10:10. Usledio je preokret izabranika Igora Kolakovića za 16:13.

Uspeli su to da pretvore u 2:1 u setovima. Počelo je bolje za Iran u četvrtom setu koji je imao 7:5. Stigli su i do 13:9.

Srbija je u završnici seta prišla na poen zaostatka 18:17. Ušlo se potom u neizvesnu završnicu sa izjednačenim snagama 22:22. Kasnije se Iran bolje snašao i uveo meč u odlučujući peti set.

Srbija ga je bolje otvorila i povela sa 4:2. Međutim, serijom 3:0 Iran je poveo 5:4. Novim preokretom je Srbija stigla do 8:6. Kasnije se naš tim odlepio na 13:8. Kasnije su rutinski meč priveli kraju.

U prvom kolu Srbija je poražena od Argentine, a sutra se od 18:30 sastaje sa domaćinom Poljskom.

Ivanić: Najbolji smo, hvala navijačima

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Vojvodinu rezultatom 2:0 čime su osvojili Kup Srbije. Jedan od junaka ovog meča je...