Košarkašice poražene u Belgiji!

Ženska košarkaška reprezentacija Srbije izgubila je prijateljsku utakmicu u Leuvenu protiv domaće selekcije Belgije 70:59.

Prvo poluvreme proteklo je u ujednačenoj igri, da bi Belgijanke ključnu prednost stekle u trećoj četvrtini koju su dobile sa 18:10. U poslednjoj deonici su Belgijanke i imale najveću prednost 58:46 koju su održavale do kraja.

Najefikasnija u pobedničkoj ekipi bila je iskusna Džuli Vanlo sa 17 poena. 12 poena ubacila je Kjara Linskens, dok je dvocifrena bila još i Hind Ben Abdelkader sa 10 koševa.

U reprezentaciji Srbije, za koju je u ovoj utakmici šansu dobilo svih 14 košarkašica koje su otputovale u Belgiju, 14 poena i 11 skokova imala je kapitenka Tina Krajišnik, a 10 je ubacila Jovana Nogić.

Trojica srpskih sudija u plej-ofu!

Evroliga je objavila spisak sudija za predstojeći plej-of ovog takmičenja. Naredne sedmice nas očekuje početak plej-ofa Evrolige, a Srbija možda...