Empoli i Fiorentina remizirali, Napoli ubedljiv protiv Monce! (VIDEO)

U okviru drugog kola Serije A u susretu Empolija i Fiorentine nije bilo golova.

U startnoj postavi kluba iz Firence našla su se čak trojica srpskih fudbalera. Aleksa Terzić igrao je na poziciji levog beka, Nikola Milenković bio je u srcu odbrane, a u samom napadu nastupio je Luka Jović.

Terzić i Jović bili su na terenu do 86. minuta.

U 30. minutu Fiorentina je imala veliku šansu za gol nakon greške domaćih igrača u odbrani, ali je šut Mandragore završio pored stative. Samo tri minuta kasnije usledila je nova opasna akcija gostiju, ali je ovoga puta Bonaventura bio neprecizan..

Fiorentina je stekla brojčanu prednost na terenu pošto je defanzivac Luperto u 67. minutu dobio direktan crveni karton posle starta nad Jovićem.

Fiorentina do kraja utakmice nije uspela da iskoristi tu prednost te je na kraju ostao rezultat 0:0.

U drugoj utakmici fudbaleri Napolija ostvarili su ubedljivu pobedu od 4:0 na domaćem terenu protiv Monce.

Junak Napolitanaca bio je gruzijski fudbaler Kviča Kvalrackelija koji je postigao dva pogotka u 35. i 62. minutu utakmice. Viktor Osimen se upisao u strelce u nadoknadi prvog poluvremena.

U poslednjim trenucima utakmice štoper Kim je postavvio konačan rezultat.

Ataman siguran: Bolji smo od Makabija

Košarkaši Panatinaikosa savladali su Makabi u okviru drugog susreta četvrtfinalne serije. Sada slede dva okršaja u Beogradu – 30....