LŠ: Dinamo furioznim krajem produžetaka izbegao penale, PSV nije iskoristio domaći teren (VIDEO)

Večeras su mesto u grupnoj fazi Lige šampiona obezbedili timovi Dinama iz Zagreba, Glazgov Rendžersa i Kopenhagena.

Rendžersu je bila dovoljna minimalna pobeda u Ajndhovenu nad PSV-om posle remija (2-2) u Glazgovu.

Odlučujući pogodak bio je delo hrvatskog internacionalca Antonija Čolaka u 60. minutu, posle dodavanja Malika Tilmana.

Trabzonspor nije uspeo da postigne gol na svom terenu u revanšu, pa je Kopenhagen posle pobede od 2-1 na svom terenu ostvario plasman u elitno takmičenje.

Najzanimljivije je bilo u Zagrebu, gde je Dinamo u završnici drugog produžetka izbegao da o sudbini odlučuje na penalima.

Već u 4. minutu je Mislav Oršić doveo Dinamo u prednost, i tako nadoknadio zaostatak iz prve utakmice, a Bruno Petković je u 35. minutu doneo rezultat vredan grupne faze.

Ipak, u 70. minutu je Albert Gronbaek smanjio na 2-1, a pošto su mreže ostale netaknute do kraja, ušlo se u produžetke.

Sve je obilovalo neizvesnošću do same završnice, kada je prvo švajcarski internacionalac Josip Drmić pogodio za 3-1 i prolaz u 117. minutu, a zatim i u poslednjem minutu asistirao Boćkaju za konačnih 4-1 i otklanjanje svih dilema.

PRVI PUT U ISTORIJI: Drugi susret večitih u kratkom vremenskom roku

Fudbaleri Crvene zvezde i Partizana  igraju danas novi, 174. večiti derbi. Crveno-beli su nedavno slavili u prvenstvenom sa 3:2, a...