SERIJA A: Rutinska pobeda šampiona, sjajni De Ketelare i Leao (VIDEO)

U poslednjim utakmicama trećeg kola Serije A odigranim danas pobedu je ostvario branilac titule Milan, dok su remizirali Specija i Sasuolo.

Tim Stefana Piolija bio je bolji na San Siru od Bolonje sa 2-0.

Rosoneri su poveli u 21. minutu golom Rafaela Leaa, nakon što je veliki deo posla odradio novajlija Šarl De Ketelare, koji je oduzeo loptu na sredini terena, a nakon što je došao do šesnaesterca uposlio saigrača.

Konačan rezultat postavio je Olivije Žiru u 58. minutu, a ponovo je svoj udeo imao Leao. On je ovog puta presekao loptu, a zatim sjajno pronašao Francuza koji je volejom neposredno ispred gola zatresao mrežu.

Sa druge strane je Specija na svom terenu remizirala protiv Sasuola, pošto je duel završen rezultatom 2-2.

Davide Fratezi je doveo u prednost goste u 27. minutu, ali je Simone Bastoni poravnao rezultat već tri minuta kasnije.

Potpuni preokret doneo je fudbaler iz Angole M’Bala Nzola u 3. minutu nadoknade prvog dela igre sa penala. Tome je prethodio faul u šesnaestercu.

Nedugo nakon što su se igrači vratili na teren ponovo je došlo do izjednačenja, zahvaljujući pogotku Andree Pinamontija, što je bio i konačan rezultat.