SP: Srbija maksimalna i sa Portorikom

Srbija – Portoriko 3:0 (26:24, 25:21, 25:16)

Odbojkaši Srbije pobedili su Portoriko u drugom kolu Svetskog prvenstva. Protivnik je pružao otpor u prva dva seta. U trećem je Srbija rutinski privela posao kraju.

Portorikanci su bolje počeli meč. Serijom 3:0 su stekli 5:3.

Srbi su potom uzvratili serijom 6:0 i poveli 10:5. Rival je uspeo da kasnije smanji na 14:12.

Portoriko je u završnici stigao do 20:19. Uveli su čak prvi set da se igra na razliku. Naš tim je uspeo da veže dva poena i povede sa 1:0.

Srbija se u na početku drugog seta odlepila i povela sa 6:3. Portoriko je uspeo da izjednači na 11:11. Srbija sa serijom 4:0 onda stiče 15:11. Zadržali su tu prednost Orlovi i duplirali prednost u setovima.

Izabranici Igora Kolakovića počeli su furiozno treći set. Stekli su odmah +7 i poveli 9:2. Tada se igra rivala u potpunosti raspala. Srbija je rutinski privela susret kraju i zabeležila drugi trijumf.

Najbolji u našem timu bio je Aleksandar Atanasijević sa 12 poena. Poen manje dodao je Marko Ivović.

Klistan je sa 14 poena predvodio Portorikance a pratio ga je Pedro Molina sa 9.

Srbija za kraj prve faze igra prekosutra od 17:30 protiv Tunisa.

VUJOŠEVIĆ: Ne volim Zvezdu zbog povlašćenog statusa

Nekadašnji dugogodišnji trener Partizana, ali u jednom periodu i Crvene zvezde, Duško Vujošević gostovao je u emisiji "360 stepeni"...