Nemci srušili Litvance nakon produžetaka!

Na Evrobasketu, u „Lankses“ areni u Kelnu reprezenzacija Nemačke savladala selekciju Litvanije rezltatom 109:107 posle dva produžetka.

Nakon ovog meča,  Nemci su prvi u grupi sa sve tri pobede, dok je Litvanija u velikim problemima jer je zabeležila sva tri poraza na kraju.

Egal je obeležio prvu četvrtinu, uz dobar šut za dva, ali lošiji za tri na obe strane.

U drugom kvartalu su Nemci zaigrali dosta bolje i uspeli da se “odlepe”, ali Litvanija nije dopuštala veću prednost.

Nemačka je konstantno čuvala prednost, ali Litvanci su uspeli da povedu početkom poslednje četvrtine.

Na dva minuta do kraja bilo je 89:82 za “pancere”, a na 60 sekundi do isteka vremena +5 – i delovalo je kao da je “to-to”.

Međutim, Valančunas je postigao tri poena u jednom napadu, Timan i Šruder su promašili, a Brazdeikis je doneo izjednačenje i produžetak.

Imali su Litvanci +3 i posed, ali nisu iskoristili ni taj ni naredniih nekoliko napada.

Na kraju je Šruder koš-faulom doneo 96:96, Grigonis napravio faul u napadu, a Vagner promašio pobedu.

U drugom produžetku Nemci su se ponovo vratili za kormilo, a može se reći da je meč prelomio Maodo Lo sa dve trojke u dva napada. Litvanci su imali svoju šansu, ali pobeda je ipak pripala Nemcima.

NEOČEKIVANO: Mladi košarkaš koji umalo nije uništio sezonu Partizanu napustio prestižni koledž

Jedan od najtalentovanijih centara na svetu Zvonimir Ivišić prošleg leta se, nakon odlične sezone u Studentskom centru, odlučio na...