Kasper Rud u polufinalu US Opena!

Prvi polufinalista ovogodišnjeg US Opena je Norvežanin Kasper Rud. On je večeras u četvrtfinalu savladao italijanskog predstavnika Matea Beretinija sa 3:0, po setovima 6:1, 6:4 i 7:6 (7:4).

U prvom setu Beretinini nije imao nikakve šanse, pa mu je Rud prepustio samo jedan gem. Ubedljiv je Norvežanin bio i u drugom, stekao je dva brejka prednosti, poveo sa 5:1 i tek tada je Italijan počeo da se ”budi”. Uspeo je da priđe na 5:4, ali nije imao snage za preokret, pa je Rud osvojio i drugi set.

U trećem je Beretini poveo sa 3:0, međutim Rud je pojačao nivo igre, došlo je do taj-brejka u kome je Norvežanin slavio sa 7:4.

U polufinalu će igrati protiv boljeg iz duela Nika Kirjosa i Karena Hačanova.

POŽELEO DOBRODOŠLICU PARTIZANU: Bokan o najboljem treneru Evrope, dotakao se A licenci EL

Košarkaše Partizana nakon evroligaškog poraza od Olimpijakosa čeka novo iskušenje. Igraju derbi duel u 25. kolu ABA lige na gostovanju...