Španija deklasirala Crnu Goru!

Na Evrobasketu, košarkaši Španije su ubedljivo savladali Crnu Goru rezultatom 82:65.

U prvoj četvrtini su se Španci veoma brzo odlepili, a već pred kraj stigli do dvocifrene prednosti.

Lorenzo Braun je pronalazio saigrače, delio asistencije, a ekipa postigla 27 poena za prvih 10 minuta košarke.

Druga četvrtina samo što je počela, a selektor Boško Radović morao je da zove tajm-aut jer su preko Brisuele primili dve brze trojke za 17:33.

Izgubili su reprezentativci Crne Gore samopouzdanje u tim momentima, ništa im nije išlo od ruke, ni igra u reketu ni šut spolja, ni igra u odbrani. Peri i Dubljević su u nastavku makar malo uspeli da razdrmaju saigrače, ali je sve to bilo kratkog daha pošto je selekcija Španije već na poluvremenu imala vođstvo 53:31.

Treća četvrtina nije donela ništa novo, a u nekoliko navrata reprezentativci Španije imali vođstvo manje od 20 razlike.

Posle četiri odigrana kola Evrobasketa u grupi A Španci i Turci imaju po 3 pobede i 1 poraz, dok Belgija i Crna Gora 2-2 skor.

ŠLJIVIĆ PRE PUTA U IVANJICU: Cilj je jasan, on je dupla kruna

Fudbaleri Crvene zvezde su pauzu za nacionalne timove iskoristili za jedan prijateljski meč. Crveno-beli su savladali Zenit sa 1:0. Sada...