Bogdanović vodio Hrvate do pobede, jasno s kim će igrati Srbija

Skoro čitav meč je bio izjednačen. Samo u jednom delu druge četvrtine Hrvatska je imala dvocifrenu razliku, ali je već do poluvremena Ukrajina to anulirala i vratila utakmicu u egal.

Posle 30 minuta se ušlo u odlučujućih 10 minuta sa rezultatom 67:67.

Četvrti perido su bolje počeli Ukrajinci koji su napravili 4 poena prednosti, ali posle tajm auta Damira Mulaomerovića stvari su se na terenu promenile.

Hrvati su u čak 4 napa zaredom pogodili trojke i došli su do prednosti od 7 poena.

Međutim, kao i na svim utakmicama na prvenstvu, Ukrajinci se nisu predavali i spustili su prednost Hrvata. Ipak, Bojan Bogdanović je bio previše raspoložen da bi dozvolio preokret. Na kraju 90:85 za Hrvatsku.

Najefikasniji kod pobednika bio je pomenuti Bogdanović sa 27 poena, dok je Mavra ubacio 13, Simon 11, Matković i Zubac po 10. Kod Ukrajinaca Herun 21, Bliznuk 16.

Posle ovog meča, Srbiji je jasno da u slučaju pobede nad Poljskom će igrati sa Italijom u 1/8 finala.

SLABA IGRA JUVENTUSA: Alegri ponovo pecnuo Vlahovića

Fudbaleri Juventusa vezali su i četvrti meč bez pobede u Seriji A. Ovog puta remizirali su sa Romom, a rezultat je...