Dibala dirigovao u pobedi Rome u Toskani (VIDEO)

Fudbaleri Rome prekinuli su niz od dva poraza pošto su slavili na gostovanju Empoliju 1:2 (1:1).

Sjajan meč je odigrao superstar Rimljana Paulo Dibla akoji je upisao gol i asistenciju.

Povela je ekipa Žozea Murinja u u 17. minutu posle fenomenalnog pogotka “La Hoje” koji je sjajno šutirao sa preko 20 metara.

Imala je Roma nekoliko prilika da poveća prednost, ali je ipak Empoli do poluvremena stigao do izjednačenja pošto je Bandineli glavom smestio loptu u mrežu u 43. minutu.

U drugom delu Roma je više napadala, ali je Empoli imao bolju priliku za vođstvo. Ipak, opet je na scenu stupio Dibala, koji je odlično asistirao Abrahamu koji na jedvite jade daje gol pored Vikarija za 1:2.

Do kraja meča Pelegrini je promašio penal za Romu, dok je Akpa Apro uspeo da pogodi stativu sa druge strane, ali i da dobije crveni karton zbog starta na Smolingu.

Roma sad ima 13 bodova posle 6 odigranih kola, dok Empoli je ostao na 4.

Ataman siguran: Bolji smo od Makabija

Košarkaši Panatinaikosa savladali su Makabi u okviru drugog susreta četvrtfinalne serije. Sada slede dva okršaja u Beogradu – 30....