Zvezda minimalnim rezultatom bolja od Napretka! (VIDEO)

U okviru 12. kola Superlige Srbije, fudbaleri Crvene zvezde savladali su ekipu Napretka rezultatom 1:0.

U uvodnim trenucima meča bilo je mirno.

Imali su crveno-beli prvu priliku, ušao je u šesnaesterac Bukari, driblao protivnika, ali malo i sebe, a onda proigrao Kataija. Nije uspeo Katai dobro da primi loptu u punom trku i izgubio ju je.

U nastavku je Zvezda napadala ali nije bilo ozbiljnijih šansi. U 16. minutu Gobeljić je dobio žuti karton, nakon starta nad Bastajićem.

U 17. minutu, Napredak je imao odličnu šansu preko Čečarića. Šutirao je glavom sa pet metara preko gola, ali je možda još bolju šansu imao Putinčanin koji je bio sam kao duh na dva metra od Borjanovog gola, ali je bio okrenut leđima ka istom.

Crveno-beli su imali šansu u 24. minutu, preko Katajia, ali ni od ovog Zvezdinog napada nije bilo ništa.

U 31. minutu, Gobeljić je imao praktično prazan gol pred sobom, ali je loptu zahvatio katastrofalno i promašio sve što se moglo promašiti. U nastavku je Zvezda pravila šanse, pokušavali su preko Pešića, ali do kraja prvog poluvremena nije bilo većih promena pa su ekipe na odmor otišle sa rezultatom 0:0.

Na startu drugog poluvremena, Milojević je odmah napravio izmenu Ivanić je ušao umesto novajlije Mijailovića.

Pojačavali su se napadi crveno-belih, pod ozbiljnim pritiskom je bio Napredak ali Zvezda nije uspela doći do pogotka.

Ređale su se Zvezdine šanse, Rodić je imao sjajnu priliku u 67. minutu, ali od toga nije bilo ništa. Međutim, crveno-beli su uspeli doći do pogotka minut kasnije. Katai je probio po levom boku i centrirao, a lopta se odbila od jednog igrača Napretka i namestila se Pešiću na glavu. Mirno i precizno za 1:0.

Prva prilika u nastavku za Napredak. Ipak, Eraković je izblokirao udarac Stevanovića.

U 83. mintu zatresla se mreža Napretka, ali je Kings Kangva igrao rukom, pa je poništen taj gol.

Do kraja utakmica nije bilo većih uzbuđenja, pa je rezultat ostao nepromenjen 1:0 za Crvenu zvezdu.

DVE RUNDE DO KRAJA: Ništa još nije gotovo, Partizan pred vratima plej-ina

Košarkaši Partizana propustili su veliku priliku da prošle večeri upišu 15 trijumf u Evroligi. Na svom terenu izgubili su od...