LN, GRUPA 1: Hrvati na F4 posle pobede nad Austrijom, novi poraz Francuza (VIDEO)

U poslednjem kolu grupne faze elitne divizije Lige nacija iz grupe 1 je plasman u završnicu izborila Hrvatska, dok je još jedan poraz Francuzima nanela Danska.

Hrvati su na gostovanju bili bolji od Austrije sa 3-1.

Već u 6. minutu Luka Modrić je na asistenciju Vlašića doveo Vatrene u prednost, ali je samo tri minuta kasnije Baumgartner poravnao rezultat, a ispostavilo se da su ova dva gola u ranoj fazi bili i jedini u prvom poluvremenu.

Hrvati su u drugom sve ekspresno rešili u roku od tri minuta. Prvo je Marko Livaja iskoristio dodavanje Perišića za novu prednost u 69. minutu, a već u 72. je Dejan Lovren postavio konačan rezultat.

Francuzi su doživeli i drugi poraz od Danaca, ovog puta od 2-0 na gostovanju u Kopenhagenu.

Sve je bilo rešeno već u završnoj fazi prvih 45 minuta, golovima Dolberga u 34. i Skov Olsena u 39. minutu.

Francuzi su završili na pretposlednjoj poziciji sa 5 bodova, tek jednim više od poslednje Austrije, dok će Danci ostati drugi i bez završnice, zbog pobede Hrvata, koji su tako zadržali bod više na liderskoj poziciji ove grupe.

Ataman siguran: Bolji smo od Makabija

Košarkaši Panatinaikosa savladali su Makabi u okviru drugog susreta četvrtfinalne serije. Sada slede dva okršaja u Beogradu – 30....