Nemci odredili premije ako osvoje SP u Kataru

U slučaju da fudbalska reprezentacija Nemačke osvoji Svetsko prvenstvo u Kataru, svaki nreprezentativac dobiće po 400.000 evra usaopštio je danas Fudbalski savez Nemačke (DFB).

Od igrača u pregovorima su prisustvovali kapiten Manuel Nojer, Tomas Miler, Džošua Kimih i Ilkaj Gundogan. Prema dogovoru, svaki igrač dobiće po 50.000 evra za prvo mesto u grupi, po 100.000 za plasman u četvrtfinale, a po 150.000 evra za plasman u polufinale. Osvajanjem trećeg mesta svakom igraču doneće po 200.000 evra, a plasman u finale po 250.000 evra.

Da su reprezentativci Nemačke prošlog leta osvojili Evropsko prvenstvo, svaki igrač bi zaradio po 400.000 evra, preneo je Cajt.

BLIZU SEDME DECENIJE: Čuveni Romario ponovo igra fudbal! (VIDEO)

Fudbaleri Brazila su najtrofejnija nacija kada je reč o broju titula prvaka sveta. Poslednju su osvojili 2002. godine golovima Ronalda....