Rusi zaigrali nakon deset meseci i pobedili!

Kao što je već poznato Fudbalska reprezentacija Rusije je izbačena iz svih takmičenja pod okriljem UEFA i FIFA zbog rata u Ukrajini. Rusi su odigrali u subotu prvu utakmicu, istina nezvaničnu, u 2022. godini.

Zbog nametnutih sankcija Rusiji, većina zemalja sveta uticala je na svoje Saveze da se distanciraju od ruskog fudbala u bilo kom smislu dok traje rat, a jedna od tri zemlje koje su, za sada, izašle u susret Rusima za prijateljksom utakmicom je Kirgistan.

Ekipa Valerija Karpina slavila je u Biškentu protiv pomenute selekcije rezultatom 2:1.

Strelac za Kirgistan bio je u 24. minutu, dok su kreatori preokreta u korist Rusa bili Aleksander Soboljev iz penala u 30. minutu i Danil Utkin minut pre kraja meča.

Rusija će odigrati još dve prijateljske utakmice do kraja godine, protiv Irana i Bosne i Hercegovine u novembru.

DVE RUNDE DO KRAJA: Ništa još nije gotovo, Partizan pred vratima plej-ina

Košarkaši Partizana propustili su veliku priliku da prošle večeri upišu 15 trijumf u Evroligi. Na svom terenu izgubili su od...