NAUČILI LEKCIJU: Kalinić komentarisao ispadanje sa Evrobasketa

Novi košarkaš Barselone Nikola Kalinić, komentarisao je ispadanje Srbije u osmini finala Evrobasketa.

Od Orlova je za nešto više od godinu dana, dva puta kobna bila Italija.

Ne mislim da je to, jer tako je uvek u Srbiji, nekad osvojimo medalju, nekad ne. Promenili smo neke stvari na poluvremenu, ali to nisu bili dobre promene. To je to, izgubili smo utakmicu. Možda je greška bila što smo želeli da zbog tih očekivanja pobedimo sa 20 razlike. Želeli smo da pokažemo da smo mnogo bolji i da pobeđujemo sa 20 ili 30 poena. Bilo nam je potrebno da pobedimo samo s jednim poenom razlike. Možda je to lekcija koju možemo da izvučemo za naredna takmičenja, rekao je on.

Barselona je u finalu Superkupa Španije poražena od Reala. Kalinić je taj meč završio sa osam poena i sedam skokova. Srbiju očekuju u novembru mečevi protiv Turske i Velike Britanije u nastavku kvalifikacija za Mundobasket.

Teška grupa za Srbiju na EP

Ženska rukometna reprezentacija Srbije nije imala sreće na žrebu za Evropsko prvenstvo, pošto je za protivnike u grupi B...