LŠ: Napoli igra fudbal iz snova, demoliran Ajaks u Amsterdamu

Fudbaleri Napolija su možda u ovom trenutku najatraktivnija ekipa u Evropi.

Pošto su sa 4:1 savladali Liverpul i 3:0 Rendžers, sada su Ajaks u Amsterdamu isprašili sa 6:1.

Počelo je odlično za domaće jer su poveli golom u 9. minutu. Ipak, to nije poremetilo Italijane. Već u 18. minutu Raspadori poravnava rezultat, da bi 15 minuta kasnije Di Lorenco doveo Napolitance u vođsvo posle kornera.

Do kraja poluvremena Zjelinski je rutinski rešio situaciju 1 na 1 i odveo svoju ekipu na odmor sa dva gola viška.

Odmah na početku drugog dela Raspadori je povisio na 4:1, da bi 15 minuta kasnije Kvaraskelija povisio na neverovatnih 5:1. Ipak tu nije bio kraj. Đovani Simeone, koji je ušao umesto Raspadorija je postigao i šesti gol za Napoli, a Dušan Tadić je dobio crveni karton da upotpuni pakleno veče tima iz Amsterdama.

U drugom meču ove grupe, Liverpul je slavio nad Rendžersom 2:0.

Domaće je u vođstvo doveo Trent Aleksandar Arnold, dok je drugi gol postigao Mohamed Salah posle penala.

Na tabeli Napoli ima 9 bodova, Liverpul 6, Ajaks 3, dok je Rendžers bez bodova.

Veliki povratak: Janakopulos iznenadio (VIDEO)

Predsednik košarkaškog kluba Panatinaikos Dimitris Janakopulos prisustvuje utakmici tog tima i Makabija u "OAKA" areni u okviru drugog meča plej-of...