Tadić savladao srpskog golmana u pobedi Ajaksa (VIDEO)

Fudbaleri Ajaksa zabeležili su pobedu na gostovanju Volendamu u 9. kolu Eredivizije, pošto su bili bolji sa 4-2.

Vodeći pogodak za tim iz Amsterdama postigao je u 17. minutu srpski reprezentativac Dušan Tadić sa penala, kada je savladao zemljaka Filipa Stankovića, sina doskorašnjeg trenera Crvene zvezde Dejana.

Bio je ovo prvi pogodak kapitena srpske reprezentacije i amsterdamskog kluba ove sezone.

Tome je prethodilo igranje rukom Brajana Plata prilikom driblinga Stivena Berhujsa.

Upravo je Berhujs asistirao Besiju u 39. minutu, kada su gosti duplirali prednost, a sa tim rezultatom se otišlo i na poluvreme.

U 64. minutu je Brobi povisio na 3-0, kada je došlo do opuštanja pa se domaći tim pogotcima Zefuika u 74. i Ejtinga u 86. minutu povratio na samo gol do izjednačenja.

Ipak, sve dileme je u 5. minutu zaustavnog vremena otklonio Klasen posle asistencije Fransiska Konseisaa.

Ajaks se ovom pobedom vratio na lidersku poziciju u Erediviziji.

UKOLIKO SE NE DOGODI ČUDO: Poznato kada će Jokić dobiti MVP nagradu

Najveće šanse za MVP nagradu i NBA ligi ima srpski košarkaš i igrač Denvera Nikola Jokić. Srbinu bi to bilo...