Sedma uzastopna pobeda Sosijedada!

U devetom kolu španske La Lige, fudbaleri Real Sosijedada savladali su Seltu rezultatom 2:1. Ovo je četvrti uzastopni trijumf za ovu ekipu u La ligi i sedmi u svim takmičenjima.

Sosijedad je poveo u 30. minutu udarcem sa distance Asijera Iljaramendija, da bi devet minuta kasnije legenda Selte Jago Aspas pogodio posle velike greške Zubimendija.

Ipak, videli smo otvorenu utakmic i jednu veliku šansu na obe strane pre nego što je u 55. minutu Zubeldija glavom posle kornera doveo Sosijedad u vođstvo.

Nakon ovog meča, Sosijedad je četvrti na tabeli sa 19 bodova, dok je Selta 11. sa 10.