ABA: FMP Meridian upisao i treću pobedu

Košarkaši FMP Meridiana pobedili su na svom terenu ekipu Splita sa 90:73 (21:23, 25:16, 26:17, 18:17), u utakmici 3. kola ABA lige.

Posle izjednačenih 15 minuta igre, FMP je pred kraj prvog poluvremena i u trećem periodu slomio otpor Splićana.

Trent Frejzer je kod pobednika zabeležio „dabl-dabl” učinak sa 21 poenom i 11 asistencija, dok je Bo Bič postigao 18 poena, uz šest skokova. Krilni centar Nenad Nerandžić je dodao 12 poena.

Bolji od ostalih u ekipi Splita bio je Šenon Šorter sa 21 poenom i 12 uhvaćenih lopti, Josip Jukić je upisao 19, dok je Dominik Mavra zabeležio 16 poena.

FMP Meridian je na drugom mestu ABA lige sa maksimalnim učinkom posle tri kola, dok je Split na poslednjem 14. mestu bez pobede.

U sledećem kolu FMP gostuje Crvenoj zvezdi, a Split dočekuje Igokeu.

Panatinaikos na krilima Slukasa i Papapetrua izjednačio protiv Makabija

U četvrtfinalnoj seriji Evrolige, košarkaši Panatinaikosa savladali su Makabi iz Tel Aviva u "OAKA" areni rezultatom 95:79 i izjednačili...