KUP SRBIJE: Dva iznenađenja Prvoligaša, Nišlije prošle posle penala

Danas su na programu utakmice šesnaestine finala Kupa Srbije, u kojima su viđena dva iznenađenja, odnosno porazi Superligaša od članova Prve lige Srbije.

Kragujevački Radnički je poražen na gostovanju od lidera drugog ranga srpskog fudbala novobeogradskog IMT-a sa 2-1.

Sve je domaćin rešio u roku od samo dva minuta, golovima Vladimira Radočaja u 70. i 16-godišnjeg Miloša Lukovića dva minuta kasnije.

Član Superlige je do kraja samo uspeo da ublaži poraz pogotkom Evandra.

Drugo iznenađenje je delo beogradskog Radničkog, koji je takođe sa 2-1 na svom terenu savladao lučansku Mladost.

Iako je gostujući tim na poluvremenu imao prednost posle gola u 28. minutu, do velikog preokreta i pobede Radnički je stigao nakon što je tresao mrežu u 51. i 72. minutu.

A da timovi koji nose naziv Radnički imaju pozitivan bilans danas pobrinuo se onaj niški.

Tim Nenada Lalatovića je gostovao Javoru i bio bolji nakon penala, pošto je regularni deo završen bez golova.

Bio je klub iz Ivanjice blizu pobede jer je Radnički prvi promašio šut sa bele tačke u četvrtoj seriji, ali nije uspeo da završi susret u narednoj. Na kraju je presudio nerealizovani sedmi jedanaesterac Javora.