ABA: Crvena zvezda sigurna sa FMP-om, Vildoza se na lep način predstavio “Delijama”

Košarkaši Crvene zvezde su stigli do pobede u 4. kolu ABA lige pšto su savladali FMP kao domaćini

FMP je odlično počeo utakmicu i brzo je napravio 7 poena viška. Ulaskom Luke Vildoze crveno-beli su razigrali i irastrčali i uspeli su da uvedu rezultat u egal do kraja perioda. Ipak, gosti su otišli sa 24:25 na prvi odmor.

U drugom periodu šampion ABA lige je opravdao ulogu favorita i odličnom igrom došli do dvocifrene prednosti. Najbolji je bio Nikola Ivanović koji je poluvreme završio sa 15 poena. Na veliki odmor se otišlo sa 51:40 za ekipu Vladimira Jovanovića.

Treći period počeo je u usporenom ritmu, da bi u završnici FMP sa nekoiko trojki uspeo da prednost Crvene zvezde svede na jednocifrenu i posle 30 minuta je bilo 68:62.

To je bio znak ekipi sa Malog kalemegdana da doda gas i koševima Vildoze ponovo su podigli prednost. Ipak, gosti se nisu predavali i u završnici poslednjeg perioda ponovo su prišli na -6.

Ipak, u penal završnici Crvena zvezda je bila preciznija i meč je završen 83:77.

Kod pobednika najefikasniji je bio Ivanvić sa 22 poena, Vildoza je dao 14 dok je Mitrović ubacio 12. Kod FMP-a jedini dvocifren je bio sjajni Frejzer sa 27 poena.

Posle ovog kola Crvena zvezda ima 3-0 i zaostali meč sa Cedevitom Olimpijom, dok FMP je sada na 3-1.

Srbija na korak od novog predstavnika u ABA ligi posle “čuda”! (VIDEO)

Košarkaši Vojvodine plasirali su se u finale ABA 2 lige pošto su uspeli da nadoknade zaostatak od čak 18...