LIGA ŠAMPIONA: Za preokret sezone, važna pobeda Sevilje! (VIDEO)

Fudbaleri Sevilje, slavili su sa 3:0 na gostovanju Kopenhagenu u 5. kolu G grupe Lige šampiona. Uspeli su izabranici Horhea Sampaolija da ostvare trijumf, ali nedovoljan za osminu finala.

U prvom poluvremenu Kopenhagen je imao odličnu šansu preko Haraldsona. Njegov udarac je u 22. minutu zaustavio reprezentativac Srbije Marko Dmitrović.

Potom je Rakitiću defanzivac blokirao skoro siguran gol.

Golman danskog tima se istakao u 35. minutu odbranivši šut Susa. Do poluvremena nije bilo većih uzbuđenja.

Danci su mogli do vođstva u 49. minutu, ali je Klem pogodio Stativu. Potom se povredio i srpski reprezentativac Nemanja Gudelj ali je nastavio sa igrom.

Sevilja je konačno probila bunker Danaca u 61. minutu preko El Nesirija, ali je golu prethodio pregledanje VAR snimka zbog mogućeg ofsajda.

Sevilja je u samom finišu postigla dva gola i ako to tok meča nije pokazivao, ostvarila ubedljiv trijumf.

Prvo je pogodio Isko u 88. minutu a onda i Montijel. Kasnije je isključen Kočolava u timu Kopenhagena.

Sevilja u poslednjem kolu igra sa Mančester Sitijem ali će takmičenje nastaviti u Ligi Evrope.

Fudbalski vikend za pamćenje: Ovo su pet utakmica koje se moraju naći na vašem tiketu!

Pred nama je još jedan uzbudljiv fudbalski vikend – petak, subota i nedelja rezervisani su za top lige, a...