LIGA ŠAMPIONA: Silni Porto se osvetio Brižu! (VIDEO)

Fudbaleri Klub Briža, doživeli su prvi poraz u Ligi šampiona na svom terenu od Porta sa 4:0 . Imali su šansu za izjednačenje posle koje je usledila kazna Portugalaca.

Porto je na gostovanju bio dominantniji u prvom delu.

Iako su Belgijanci imali posed, rival je imao više šuteva uz dva u okvir gola.

Jedan od njih bio je pogodak Mehdi Taremija u 33. minutu na dodavanje Otavija.

Do poluvremena nije bilo većih uzbuđenja.

Briž je u 50. minutu dobio penal nakon gledanja VAR snimka a Vanaken ga je promašio. Morali su da ponove kazneni udarac ali su i drugi put promašili uprkos promeni šutera. Lang je bio neprecizan.

Porto je to kaznio sa dva brza gola Eustahija i Evanilsona u razmaku od tri minuta.

Potom je Taremi postigao i četvrti gol, a ukupno drugi na utakmici u 71. minutu. Pokušao je Jutgla u finišu ali je Košta sprečio počasni pogodak u 85. minutu.

Briž je obezbedio osminu finala bez obzira na rezultat u poslednjem kolu protiv Leverkuzena. Porto će sa Atletiko Madridom pokušati da dođe do drugog mesta u grupi.

ČEKA IH DOMAĆINSTVO EP: Nemci znaju šta će sa Nagelsmanom

Fudbalsku reprezentaciju Nemačke očekuje učešće na Evropskom prvenstvu čiji su domaćini. U prvim test mečevima savladali su Francusku i Holandiju....