ATP BAZEL: Prvi teniser sveta počišćen sa terena!

Prvi teniser sveta Karlos Alkaraz doživeo je ubedljiv poraz u polufinalu ATP 500 turnira u Bazelu.

Njega je sa 2-0, po setovima 6:3 i 6:2, savladao Kanađanin Feliks Ože-Alijasim.

Kanađanin, 9. teniser sveta, napravio je tri brejka iz čak osam prilika, dok je protivniku dozvolio samo jednu šansu, koju je spasao.

U prvom setu je ključan bio brejk u osmom gemu, bez izgubljenog poena, nakon čega je rutinski ostvario prednost od 1-0.

Ponovo je Ože-ALijasim na dominantan način, bez ijednog izgubljenog poena, oduzeo servis rivalu u trećem gemu drugog seta, a potom je iskoristio i 4. brejk-šansu za vođstvo od 5:2, posle čega je na svom servisu spasao jednu brejk-loptu, a iskoristio drugu svoju meč-loptu.

U finalu se sastaje sa pobednikom meča između mladog Danca Holgera Runea i Alkarazovog daleko iskusnijeg sunarodnika Roberto Bautiste-Aguta.

ŠLJIVIĆ PRE PUTA U IVANJICU: Cilj je jasan, on je dupla kruna

Fudbaleri Crvene zvezde su pauzu za nacionalne timove iskoristili za jedan prijateljski meč. Crveno-beli su savladali Zenit sa 1:0. Sada...