NAPOLI SUVERENO DRŽI ČELO SERIJE A: Osimen i Kvaračkelija demolirali Sasuolo (VIDEO)

Fudbaleri Napolija ubedljivo su na stadionu “Dijego Armando Maradona” savladali Sauolo sa 4-0, u okviru 12. kola italijanske Serije A.

Tako tim iz Napulja suvereno drži prvo mesto na tabeli, sa šest bodova i utakmicom više od prvog pratioca i branioca trofeja Milana.

Apsolutni heroji ove utakmice bili su Viktor Osimen i hit ovogodišnjeg prvenstva Kviča Kvaračkelija.

Nigerijac je upisao het-trik, a za dva gola mu je asistirao upravo gruzijski fudbaler, koji je uz to i sam pogodio.

Upravo je saradnja dvojice fudbalera donela vođstvo od 2-0 već u 19. minutu, kada je sa desne strane Gruzijac pronašao Osimena povratnim pasom.

Prethodno je posle centaršuta sa iste strane glavom prosledio loptu istom saigraču koji je doveo tim Lućana Spaletija u prednost već u 4. minutu.

U 36. minutu Kvaračkelija je i sam odličnim šutem zatresao mrežu, kada je iskoristio precizno ubačenu loptu Marija Ruija.

Nigerijac je dodatno uvećao bilans svog tima u 76. minutu, kada je iskoristio kiks odbrane gostiju i prebacio golmana za konačan rezultat.

PRED LETNJU PIJACU: Gvardiola izabrao, Siti pazari u Bundesligi!

Fudbaleri Mančester Sitija neće braniti titulu u Ligi šampiona. Dvomeč osmine finala protiv Reala pripao je Madriđanima na penale. Građani su...