AJAKS POSRĆE, NE I TADIĆ: Kapiten u formi pred Mundijal! (VIDEO)

Ne igra Ajaks ove sezone na nivou na koji je navikao svoje navijače poslednjih godina, pa su tako i u 12. kolu Eredivizije remizirali na svojoj Amsterdam areni sa Viteseom, pošto je utakmica završena rezultatom 2-2.

Ono što međutim treba da raduje naše ljubitelje fudbala jeste forma kapitena Kopljanika i srpske reprezentacije Dušana Tadića, koji je već u 6. minutu svoj tim doveo do prednosti posle kada se sjajno snašao posle centaršuta Bergvajna sa leve strane.

Svoju brzinu demonstrirao je u 25. minutu Milion Manhof, koji je izneo loptu do samog peterca domaćina i izjednačio na 1-1. Isti igrač je doveo Vitese do potpunog preokreta u 74. minutu iz kontre.

I pored terenske inicijative, Kopljanici su do kraja strahovali i za bod, do kog su došli pogotkom Lorenca Luke u 79. minutu glavom, posle centaršuta sa leve strane.

Tako tim iz Amsterdama ostaje na bod iza trenutnog lidera na tabeli i najvećeg rivala PSV-a iz Ajndhovena.

Gocić pred Crvenu zvezdu: Respekt i priprema za Ligu šampiona!

Derbi meč poslednjeg kola ligaškog dela domaćeg vaterpolo šampionata igra se na bazenu SC "11. april" u subotu od...