Partizan umalo do velikog preokreta!

Odbojkaši Partizana poraženi su od Amirsvila u prvom meču drugog kola CEV kupa sa 3-2 (25:15, 25:23, 24:26, 17:25, 15:9).

Delovalo je da će se sve još brže završiti pošto je švajcarski klub poveo sa velikih 7:1 na startu trećeg seta, u trenutku kada je vodio sa 2-0 u setovima.

Ipak, pozitivnu promenu doneo je ulazak u igru na mesto korektora Alekse Mandića, pa su crno-beli postepeno izjednačili na 20:20m a kasnije i osvojili ovaj set posle druge iskorišćene set-lopte.

U četvrtom setu su bili daleko sigurniji i potpuno izjednačili, ali u tajbrejku nisu imali šanse.

Partizan je bio znatno oslabljen u ovom duelu, pošto je nastupio bez trojice najiskusnijih odbojkaša Novice Bjelice, Milije Mrdaka i Milorada Kapura.

Najbolji kod našeg tima bio je švedski internacionalac Danijel Guveus sa 22 poena, dok je pomenuti Mandić upisao 11.

Kod Švajcaraca su Bjern Hene i Žon Vent postigli po 18 poena.

SRPSKI CENTAR NIJE MOGAO SAM: Novi dabl-dabl Jokića u porazu Denvera

Košarkaši Denver Nagetsa, izgubili su na svom parketu od Finiksa rezultatom 104:97. Srpski košarkaš Nikola Jokić je utakmicu sa Finiksom...