EVROLIGA: Barseloni španski derbi, Teodosić isključen pred gostovanje Zvezdi (VIDEO)

Košarkaši Efesa zabeležili su pobedu na gostovanju Virtusu (85:80) u 10. kolu Evrolige. Čitav meč imali su prednost koju Italijani nisu uspeli da stignu.

Aktuelni prvak Evrope imao je šest poena prednosti na poluvremenu. Malo su uvećali plus iz prve deonice.

U trećoj su se izabranici Ergina Atamana odlepili na dvocifrenu razliku serijom 15:2.

Tokom poslednje deonice Virtus se vratio na manji zaostatak i to od pet poena u korist Efesa.

Tokom penal završnice, precizni su bili Klajburn i Bobua. Do toga nije moralo doći jer je Efes imao pre kraja i +8.

Srpski košarkaš Miloš Teodosić isključen je pri kraju susreta zbog svađe sa slovenačkim sudijom Damirom Javorom. Pre toga imao je šest poena i četiri asistencije.

Trijum Efesa obeležio je Brajant.

Najefikasniji kod pobednika bio je Klajburn sa 21 poenom uz 19 Bobue. Micić je postigao 12 koševa.

U poraženom timu najbolji je bio Ife Lundberg sa 22 poena. Po 15 imali su Miki i Odžule.

Efes u narednom kolu čeka Olimpijakos dok će Virtus gostovati Crvenoj zvezdi.

Košarkaši Barselone pobedili su Baskonju (96:84) u meču 10 kola Evrolige. Bilo im je potrebno tri ipo četvrtine da slome otpor protivnika.

Baskijci su u prvom poluvremenu bili ravnopravni rival. Poenima Laprovitole i Da Silve, Barselona je stekla prednost pred drugi deo meča.

Barselona je utakmicu rešila u drugom delu. Za to je zaslužan Kori Higins sa dve vezane trojke u finišu četvrte deonice.

Nakon toga nije Baskonja mogla da se vrati.

Najbolji u pobedničkom timu bio je Jan Veseli sa 18 poena uz koš manje Higinsa. Nikola Kalinić je imao sedam poena i četiri asistencije.

Kod gostiju istakao se Markus Hauard sa 25 koševa. Pijerija Henri imao je 13 poena i šest asistencija.

Baskonja u narednoj rundi čeka posrnuli Armani. Barselona gostuje Albi.

Lebron nije štedeo reči hvale za Jokića: Jedan od najboljih ikad, ko je igrao protv njega zna o čemu pričam (VIDEO)

Plej of serija, koja će privući najviše pažnje u NBA ligi je svakako između vladajućeg šampiona Denvera i najpopularnijeg...