Važna pobeda Partizana u Superligi

Radnički je u okviru petog, odloženog kola BPŠ Superlige pretrpeo poraz od ekipe Partizan EFBET na gostovanju u SC „MASTER“ rezultatom 3:0. Ovim trijumfom rival iz Beograda je preskočio Kragujevčane, koji se trenutno nalaze na četvrtom mestu na tabeli sa osvojenih 16 bodova.

U samo sedam dana večerašnji rivali su se susreli dva puta, gde su oba rivala pokazala dva lica. Radnički je bolje otvorio meč i nakon vezanih grešaka domaćina poveo rezultatom 3:6, što sa dva as servisa Petrović anulira i poravnava rezultat (6:6). Nakon vođstva gostiju 6:8, isti igrač ponovo izjednačava na 9:9. Greškom u fazi napada gostiju, crno-beli dolaze do 13:11, kada reaguje klupa gostiju, no nakon minuta odmora Batak dovodi svoj tim do 14:11.

Uspeli su Šumadinci sjajnim servisom tehničara Petrovića da smanje na 16:15, što nas uvodi u period igre poen za poen sve do bloka Bataka za 22:19 i novi minut odmor gostiju. Poenom Bohareva Radnički je smanjio na 23:22, no posle servis greške i poena Daniela Partizan osvaja prvi set rezultatom 25:22.

Drugi deo Partizan bolje otvara, servisom Jankovića i poenom Mrdaka vodi sa 4:1, no gosti uzvraćaju i preko Ristića smanjuju na 5:4. Pri vođstvu crno-belih 8:5, šef struke Brđović uzima prvi tajm-aut, što pozitivno utiče na njegove igrače koji dolaze do izjednačenja 10:10, a zatim i 12:12. Serijom 3:0 domaćin vodi 15:12 za novi minut odmora gostiju, ali ovog puta nije mnogo pomogao.

Na scenu stupa Petrović koji sa dva dobra servisa uvodi set u mirniju završnicu (18:13). Goić as servisom smanjuje na 18:15, no Partizan serijom 5:1 dolazi do 23:16 kao uvertiru za završetak seta konačnim skorom 25:18 i vođstvom 2:0 u setovima.

U treći set odbojkaši Radničkog ulaze odlučni sa namerom da naprave rezultatski preokret. Na samom startu poenom Ristića vode 1:4, ali sa dve greške dozvoljavaju rivalu da uhvati priključak (5:5), pa potom i 9:9. Rezultatska klackalica je trajala sve do središnjice seta kada gosti blokom Petrovića dolaze do prednosti 13:16, kada minutom odmora reaguje Janić.

Kragujevčani sa dve greške daju priliku domaćinu da servisom Bataka ponovo povedu sa 19:18 kada stručni štab poziva drugi minut odmora, no crno-beli nastavljaju seriju i dolaze do velikih plus 3 (21:18). Boharev daje nadu svom timu (21:20), no Partizan zadržava oreol nepobedivosti na svom parketu i vezanim poenima kapitena Mrdaka rešavaju set (25:22) i meč (3:0) u svoju korist.

Najbolji poenteri u redovima Radničkog su bili Blagojević sa 14 i Goić sa 9 osvojenih poena, dok su kod domaćina najuspešniji bili Daniel i Mrdak sa 11.

PARTIZAN EFBET – RADNIČKI  3:0 (25:22,25:18, 25:22)

BEOGRAD

Hala: SC „Master“

OGLASIO SE I HANGA: Mislim da je sezona gotova!

Košarkaši Crvene zvezde Meridianbet putovaće u podgoricu na duel ABA lige sa Studentskim centrom. Crveno-beli vode sa 1:0 u četvrtfinalnoj...