DAMFRIS DEMONSTRIRAO FUDBALSKO ZNANJE: Holanđani prvi četvrtfinalisti Mundijala (VIDEO)

Fudbaleri Holandije prvi su četvrtfinalisti Mundijala u Kataru, pošto su savladali SAD sa 3-1.

Tamo će se sastati sa pobednikom duela između Argentine i Australije, koji se igra večeras.

Tim Oranja je poveo već u 10. minutu, kada je Depaj posle asistencije Denzela Damfrisa sa desne strane zatresao mrežu preciznim šutem sa ivice šesnaesterca.

Na početku zaustavnog vremena prvog poluvremena reprezentacija SAD je bila u veoma nezavidnoj situaciji, pošto je Dejli Blind duplirao prednost. Ponovo se u ulozi asistenta našao Damfris.

Amerikanci su se vratili u utakmicu u 76. minutu, kada je Pulišić oštru loptu poslao na peterac, a Rajt je na pomalo bizaran način smestio iza leđa golmana Noperta.

Konačan rezultat postavio je Denzel Damfris, koji je tako kompletirao svoj učinak. Njemu je asistencijom uzvratio Blind u 81. minutu.