SP: Maroko napravio čudo i plasirao se u polufinale! (VIDEO)

Fudbaleri Maroka su ispisali istoriju pošto su se plasirali u polufinale Svetskog prvenstva pošto su savladali Portugal 1:0.

Maroko je od samog početka utakmice pokazao da neće biti tim koji će u ovoj utakmici biti u podređenom položaju. Imali su jednu dobru priliku posle kornera, a pred kraj poluvremena su došli i do vođstva.

Posle jednog centaršuta sa leve strane, golman Portugala je potpuno promašio loptu što je iskoristio El Nejsri koji je glavom zakucao loptu u praznu mrežu.

U drugom poluvremenu u igru Portugala su ušli Kristijano Ronaldo i Kanselo i krenuli su na sve ili ništa na gol Marokanaca. Opsedali su gol Bona, ali nisu uspevali da postignu pogodak.

Veliku šansu su imali 10-ak minuta pre kraja kada je Žoao Feliks sjajno šutirao, ali je Bono odbranio.

Na kraju, istorijska pobeda za Maroko koja je postala prva afrička selekcija koja se plasirala među četiri najbolje selekcije. Tu će sačekati pobednika iz meča Engleska – Francuska.

ANGT EVROLIGA: Megi specijalna pozivnica, učestvuje i tim van Evrope

Seniorski tim Mege ostvario je ubedljivu pobedu na startu plej-ofa ABA lige protiv Cedevita Olimpije. Juniorski pogon je u međuvremenu...