ABA: Ne pomaže ni ponovo sjajni Božić, Cibona slavila u hrvatskom derbiju

Košarkaši Cibone slavili u hrvatskom derbiju u ABA ligi pošto su kao gosti savladali Zadar 68:75.

Bio je to meč u kojem su gosti iz Zagreba imali kontrolu rezultata skoro svih 40 minuta. Zadar je samo u jednom trenutku u drugoj četvrtini vodio, ali su Cibosi brzo vratili rezultatski plus na svoju stranu.

Meč je praktično prelomljen početkom drugog poluvremena kada su gosti iz Zagreba napravili seriju i poveli 11 razlike, a Zadar prvi koš postigao posle 5 minuta igre.

Domaći su imali katastrofalan šut za tri poena (6/33) i nisu uspevali da reše meč u svoju korist.

Cibona je imala čak petoricu dvocifrenih igrača – Ljubičić 13, Aranitovič, Kapusta i Mesiček po 12 i Mazalin 10 poena. Kod Zadra Božić je odigrao ponovo neverovatnu partiju postigavši 16 poena uz 14 skokova i indeks korisnosi 40. Dvocifreni su bili i Ramljak sa 11 i Jordano sa 10 poena.

Cibona sada ima skor na tabeli 5-7, dok je Zadar na 7-5.

KLOP NIJE JEDINI ODLAZAK: Bajern naciljao zvezdu Liverpula!?

Fudbaleri minhenskog Bajerna remizirali su sa Realom u prvom meču polufinala Lige šampiona. Bavarci su u prvenstvu ostali bez titule...